The Odessa Record -

Alumni banquet update

 


The 81st annual alumni banquet is Saturday, June 17. If you are an Odessa High School graduate and would like to be in the alumni database, please get your information to Leffel, Otis & Warwick as soon as possible. If you’ve moved, have a name change or someone has passed away, please contact us with any changes. You can contact our office by phone 509-982-2922, fax 509-982-0170, email at kscheller@leffelotiswarwick.com or rscrupps@leffelotiswarwick.com, or by mail to P.O. Box 482, Odessa WA 99159.

1942: Laverna (Lesser) Dormaier

1946: Wilma (Lenhart) Schmidt

1947: (honored class – 70yr)

1949: George Rodeck

1950: Ardyce (Kissler) Kahler

1951: Coleen (Luiten) Janke, Marilyn (Salo) Fink, Frank Koth

1953: Harley Wraspir

1955: Gale Salo

1956: Oscar Undeberg

1957 (honored class – 60yr): Jan (Giese) Graham, Fred Allington, Ruth (Lesser) Peppler, Patricia (Gross) Bischoff, Joyce (Luiten) Hill, Peggy (Davies) Salo, Leota (Sackmann) Greenwalt

1958: Jim Walter, John Lee Allington, Darrel Reiner

1959: Kathy (Davies) Wigen, Bob Martin, Diane (Reinbold) Martin, Robert Kissler, Jan (Kramer) Branting, Ann (Kuest) Bates, Kenneth Witt, Jay Birge

1960: Apryl (Holm) Wraspir, Jim Zagelow

1962: Mike Nichols, Warren Walter, Connie (Porter) O’Brien-Connelly, David Swartz, Kathy (Deife) Swartz, Bob Schmierer, Darryl Sackmann, Jon Evavold, Albert Kissler, Ellen (Tanck) Kranz, Robert Gudgel, Jr., Stan Dammel, Darrel Kramer

1963: Terry Burghard, Carol (Michaelsen) Evavold, Jack Scrupps, Jerry Burghard, Stephen Jessett

1964: Mark Holm, Judy (Haase) Burghard, Dave Iverson

1965: Cheryl (Goetz) Nichols, Donna (Wolff) Schmierer, Ron Jantz

1966: Rod Gudgel, Ed Deife, Jon Heimbigner, Steve Gilbert, Sharon (Smith) Iverson

1967: (honored class – 50yr)Gary Holman, Forrest Walter, Stan Weber, Donna (Jeske) Kiehn, Rayna Lee (Garrett) Walker, Steve Lightbody, Steve Houser, Gary Smith, Barbara (Goetz) Hayleck, Kelly (Kissler) Korpinen, Sandy (Iverson) Zingelmann, Barry Heimbigner, Twila (Hemmerling) Heimbigner, Lynnae (Roller) Sowers, Tom Stehr, Russell Kruckenberg, Patti (Weber) Brady, Milo Lyons, Chuck Boyk, Anne (Evavold) Haase, Marla (Strate) Svoboda

1968: Barbara (Gudgel) Walter, Larry Iverson, Kandi (Thompson) Asker, Terri Weishaar, Jane (Schafer) Hilliard, Gary Seibel, Terrie (Schmidt) Crosby, Myrna (Heimbigner) Wolsborn

1969:

1970: Claudia (Wraspir) Iverson, Lani Schorzman

1971: Susan (Gies) Jensen

1973: Dennis Goetz

1975: Terria (Mills) Smith

1976: Marty (Lobe) Burghard

1977 (honored class - 40yr): Jean (Null) Starkel, Jeff Schibel, Jerry Jasman, Neil Fink, Steve Fink, Leslie (Weber) Fink, Jay Winfrey, Mary Jane Iltz, LizAnn (Homberg) Hink, David Mills, Becky (Lobe) Regli, Debi (Weber) Carlson, Patty (Witt) McCarrell, Steve Luiten, Cindy (Janke) Smith, Carrie Greenwalt

1981: Lecia (Libsack) Fink

1982: Ellen Holman

1983: Chris (Lemcke) Luiten, Robert Quincy

1984: Jaylene (Melcher) Roberts

1985: Larry Weber

1986: Kara (Wraspir) Nelson, Sherrie Wraspir, Staci (Gies) Bewick, Leslie (Bischoff) Hughes

1988

1989: Kelly (Schafer) Weber

1991

1992 (honored class – 25yr): Ryan Kuch, Jason Scrupps

2002: Matthew Kagele

2007 Honored class/hosts – 10yr): Aaron Wilson, Drake Costlow, Logan Luiten, Andrew Holman

2009: Stephanie Holman

2013: Cade Weber

2015: Carsen Weber

2017 (honored class – new graduates)

Cole Kissler, Aaron Gies, Molly Schafer, John DeWulf, Brad Johnston, Chance Messer, Shelbey Watkins, Alayna Watkins, Lukas Marshall, Elizabeth Larson, Keisha McNeil, Zoe Clark, Rebecca Fortner, Wyatt Haase.

Guests: Ken & Bev Scherr, Monte Swenson

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2017