The Odessa Record -

Reservations arriving for alumni banquet

 


The following people have sent in their reservations for the 2019 alumni reunion to be held in the Odessa Community Center on June 15.

1949 Al Fink, George Rodeck

1951 Coleen (Luiten) Janke

1956 Jerry Schafer

1958 Jim Walter

1959 (60-yr honored class) Robert Kissler, Jan (Kramer) Branting, Bob Martin, Kathy (Davies) Wigen, Jay Birge, Norma (Gettman) Olson, Judy (McIrvin) Richarson, Sandra Lee (Sackmann) Moody, Ann Bates

1960 Jim Richardson, Jim Zagelow, Lorus Scrupps

1962 Albert Kissler, Stan Dammel, Jon Evavold, Mike Nichols, Connie (Porter) O’Brien-Connelly, Chris (Buxton) Zagelow, Bob Schmierer

1963 Carol (Michaelsen) Evavold

1964 Dave Iverson

1965 Cheryl (Goetz) Nichols, Donna (Wolff) Schmierer, Sharon (Smith) Iverson

1966 Jon Heimbigner, Ed Deife

1968 Terri Weishaar

1969 (50-yr honored class) Craig Holman, Steve Evavold, Pam (Null) Williams, Jay Scrupps, Janet (Richardson) Wright, Laurence (Gunner) Smith, Cheri Lenhart, Julie Hoefel, Kathy (Dashiell) McKinney, Pam (Walter) Rothrock, Pat Garrett, Linda Deife, Lois (Iltz) Ferguson, Patricia (Mills) Nauert, Rex Smith, Jan (Burghard) Weeks, Tom Frick, Marilyn (Walter) Heninger, Vickie Kiesz, Lynette Meek, Gerald (Seth) Smith, Claudia (Martin) Wheeler, Jon Raugust, Vicki (Giese) Raugust

1971 Henry Dean Michaelsen, Reid Schafer, Susan (Gies) Jensen, Paul Scheller, Dale Deife, Martin Meise

1972 Aileen (Fink) Ambrose, Susan (Deife) Roller

1973 Merleen (Janke) Smith, Jack Praetorius, Clark Kagele

1974 Margaret (Michaelsen) Praetorius, Kerry (Janke) Scheller, Charlene (Frick) Kagele

1975 Jim Smith

1976 Ryan Walter, Ted Suchland

1979 (40-yr honored class) Elizabeth (Noble) Walker, Douglas Wraspir, RoxAnn (Smith) Sherwood, Laurie (Walter) Wilson, Sandy (Zeiler) Libsack, Pamela Jo Nichols, Debbie (Schmierer) Walter, Wendy (Greenwalt) Meise, Pam (Thorne) Suchland, Dennis Frederick

1980 Kim Bates

1982 Ellen Holman

1983 Robert Quincy

1984 Nancy Evans, Jaylene (Melcher) Roberts

1986 Mary Ann (Herdrick) Rosman, Darlene (McClure) Warren

1988 Brian Neale, Tammy (Carlson) Tokas

1991 Duane Plinski, Julie Zagelow

1992 Sandi (Greenwalt) Smith

1993 Michelle (Praetorius) Ovens, Roxy (Hardung) Plinski

1994 (25-yr honored class) Angela (Walter) Shira, Mark Gies, Tanyia Oulman

1996 Marci (Smith) Grall

1997 Troy Grall

2004 Jena Meise, Ryan Scrupps

2006 Kelsey (Hauge) Scrupps

2009 (10-yr honored class hosts) Alex Null, Stephanie (Holman) Hemans, Katy (Nelson) Ordway, Corinne (Kinney) Seganos, Stephanie (Wilson) Cranny, Caitlyn Johnson, Travis King

2010 Hannah (Galloway) Null

2019 (honored class – new grads) Brenna Carstensen, Kassidy Crossley, Sarina Goetz, Jordan Larmer, Theron Schlomer, Megan Shafer, Tori Weishaar

Invited guests

Craig Johnson + spouse, Robert Hemmerling + spouse (Robert is an OHS alum from class of ’48), Ken & Bev Scherr (former teachers), Leigh & Janice Murchie (HOF inductee/OHS teacher), Gordon Neale (HOF inductee/OHS teacher), Pastor Pierce Chadburn + spouse

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2019

Rendered 07/23/2019 02:27